Yeni VR Alien Oyunu Duyuruldu, Tüylerinizi Diken Diken Edecek

Oyun, özellikle etkileyici grafikleri ve korku dolu atmosferi ile oyuncuların adeta tüylerini diken diken etmeyi amaçlıyor. Düşmanlarla dolu karanlık koridorlarda ilerlerken, her köşede sizi bekleyen sürprizler, gerçek bir hayatta kalma mücadelesi sunacak.

Yeni Bir Alien Oyunu Geliyor: “Alien: Rogue Incursion”

Bu yılın tatil sezonunda, Survios ve 20. Yüzyıl Oyunları’nın iş birliğiyle geliştirilen “Alien: Rogue Incursion” adlı aksiyon-korku türündeki VR oyunu piyasaya sürülecek. PlayStation VR 2, Meta Quest 3 ve PC VR platformlarında yer alacak bu oyun, oyunculara korku dolu bir deneyim sunacak. Oyun, oyuncuların Xenomorph’lar tarafından avlandığı ve hayatta kalmaya çalıştığı özgün bir hikâye anlatıyor. Survios’un Baş Ürün Sorumlusu TQ Jefferson’a göre, oyun dinamik aksiyon ve heyecan verici keşiflerle dolu. Jefferson, oyunun gerçekten de insanın tüylerini ürpertecek bir deneyim sunmayı hedeflediğini belirtti.

Survios, daha önce de Creed: Rise to Glory, Westworld: Awakening ve The Walking Dead: Onslaught gibi lisanslı VR oyunları geliştirmiş bir şirket. 2022 yılında 20. Yüzyıl Oyunları ile ortaklık duyurmuş olan şirket, aynı zamanda 2024 yılında gösterime girecek olan korkunç görünümlü yeni Alien filmi Alien: Romulus’u da duyurdu.

Alien serisi, daha önce de korku türünde başarılı işlere imza atmıştı. Creative Assembly’nin 2014 yılında geliştirdiği Alien: Isolation oyunu, gizlilik ve gerilimi harmanlayarak, serinin ikonik karakteri Ellen Ripley’in kızı Amanda Ripley’in, Xenomorph’larla dolu bir uzay istasyonunda geçirdiği olayları konu alıyor. Bu oyun, oyunculara sadece fiziksel değil, aynı zamanda psikolojik olarak da meydan okuyan bir deneyim sunarak büyük beğeni toplamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir