Anne yaptı, kızı yardım etti… Rahim hırsızları… Hamile kadını önce boğdular, sonra kasap bıçağıyla…


ABD’de yaşanan olayda, Clarisa Figueroa isimli bir kadın Nisan 2019’da 19 yaşındaki hamile Marlen Ochoa-Lopez’i, bedava bebek kıyafetleri hediye etme sözü vererek evine çekti.

Marlen daha önce parasının yetmediği için sosyal medyada ücretsiz bebek kıyafetleri ve bebek arabaları için çağrı yapmıştı.

Clarisa’nın kızı Desiree Figueroa ise, geçmişte ölen kardeşi Figueroa’nın oğlunun fotoğraflarını göstererek Marlen’ın dikkatini dağıttı.

The Sun ve People’ın haberine göre, Figueroa daha sonra harekete geçti ve rahmini kesmeden önce genç anneyi elektrik kablosuyla boğdu.

Eski sertifikalı hemşire asistanı olan katil, bebeği kendisininmiş gibi göstermeye çalıştı ve küçük çocuğun hastaneye yetiştirilmesi için 911’i aradı. Trajik bir şekilde bebek iki ay sonra öldü.

51 yaşındaki Clarisa Figueroa, hamile bir annenin bebeğini kendi çocuğu gibi büyütmek için çalmaya yönelik hastalıklı plan yaptığı ortaya çıktı. Figueroa’nın bir yıl önce kaybettiği Xander ismindeki 20 yaşındaki oğlunun öldüğü öğrenildi. Eski Chicago Polis Müfettişi Eddie Johnson’ın Nisan 2019’da gazetecilere verdiği demeçte, Clarisa’nın hamile numarası yaptığını, “çocuğu kendi çocukları gibi büyütmek” istediklerini ve ardından 23 Nisan 2019’da 911’i arayarak bir erkek çocuk doğurduğunu iddia ettiğini söyledi.

Hamile anneyi vahşice öldürüp, bebeğini karnından söken “rahim hırsızı” lakaplı Clarisa Figueroa’ya 50 yıl hapis cezası verildi.

Kızı Desiree Figueroa ise, birinci derece cinayet suçunu kabul etti ve annesi aleyhinde ifade vermeyi kabul ettikten sonra 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cook İlçesi Şerif Ofisi daha önce, cinayetten yaklaşık altı ay sonra Desiree’nin parmaklıklar ardındayken kendi bebeğini doğurduğunu doğrulamıştı.

Üçüncü bir şüpheli, Desiree’nin erkek arkadaşı 44 yaşındaki Piotr Bobak da olaya karıştığı için suçlandı. CBS News’in Ocak 2023’te bildirdiğine göre, dört yıl hapis cezasına çarptırıldı ancak gözaltında geçirdiği 3 yıl yaklaşık 8 ayın hakkını aldıktan sonra geçen yıl serbest bırakıldı.

Marlen Ochoa-Lopez’in kocası ve çocuğunun babası Yovanny Lopez, 16 Nisan’da mahkeme salonunda İspanyolca ve İngilizce okunan bir açıklama yaptı. AP’ye göre çiftin büyük çocuğu Joshua’nın “annesini sonsuza dek kaybettiğini” söyledi. Acı bir şekilde ölen bebeği isim ise “Küçük oğlumun kollarımda verdiği son nefesin anısı tam bir ıstıraptır” dedi. “Öldüğünüz gün Tanrı’nın adaleti üzerinize tecelli edecek.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir